مسافرا همیشه طی سفر باید مدارکی رو همراه خودشون داشته باشن. سفرهای خارجی هم بدون ویزا و پاسپورت امکانپذیر نیست و قبل از شروع سفرتون باید برای صدور پاسپورت و ویزا اقدام کنین تا مجوز ورود به کشوری رو داشته باشین. 

همراه سفر724 باشین تا با مدارک مورد نیاز سفر آشنا شین. 

پاسپورت و ویزا

همه سفرهای خارجی با پاسپورت انجام میشه. صدور ویزا هم بستگی به اون کشوری داره که سفر میکنین.  برای گرفتن پاسپورت باید از طریق پلیس +10 اقدام کنین. مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت هم تو سایتشون اعلام شده.

برای اخذ ویزای هر کشوری باید از طریق سفارت یا کنسولگری اون کشور اقدام کنین. البته بعضی از کشورها در حال حاضر امکان سفر بدون ویزا رو برای ایرانیا فراهم کردن و برای سفر به این کشورها فقط داشتن پاسپورت کافیه. 

در هر حال شما باید چند ماه قبل اقدام به درخواست صدور پاسپورت بکنین تا مسافرت رو بدون تاخیر شروع کنین.

از هر مدرکی کپی بگیرین

به یاد داشته باشین پاسپورت شما مهم ترین مدرکیه که خارج از کشور دارین. یه کپی از شماره پاسپورت تهیه کنین و جای امنی نگهداری کنین. اگه پاسپورت رو گم کردین می تونین با این کپی به کنسولگری یا سفارت کشورمون برین و از اونجا اقدام به صدور مجدد و المثنی بکنین.

چند کپی هم از کارت های اعتباری، چک ها، بلیط های هواپیما و مدارک دیگه ای که همراهتونه تهیه کنین. یک کپی رو همراه خودتون نگهدارین و کپی دیگه ای رو هم به همراهانتون یا اعضای خونواده بدین تا براتون نگه دارن.

اگه همراه خودتون دلار برداشتین شماره سریال دلارها رو یه جا یادداشت کنین. به محض گم شدن کارت یا پول یا کیف گزارش اون رو به پلیس بدین.

مدارک واکسیناسیون

بعضی کشورهای خارجی از شما مدارکی در خصوص واکسیناسیون درخواست می کنن. این بیماری ها بیشتر وبا، تب زرد و بیماری های عفونی هستن. قبل از ورود به بعضی کشورها باید واکسینه شده باشین. این اطلاعات رو به صورت دقیق تر می تونین از آژانس مسافرتی پیدا کنین.

البته محض احتیاط بهتره در مورد بیماری های سرخک، اوریون، سرخجه، فلج اطفال، دیفتری هم مطمئن باشین. بیماری هایی که مسری هستن و در صورت مبتلا نشدن به راحتی می تونن  سراغتون بیان.

Safar724.com