پشتیبانی و فروش ۵۳۸۲۶ ۰۲۱
بلیت کاغذی
  • ۱۳۹۵/۶/۱۰

بلیت کاغذی

تعریف بلیط کاغذی: 
بلیط مسافرتی عبارت است از قرارداد حمل فی مابین شرکت یا موسسه و مسافر که بصورت کاغذی صادر می گردد و براساس آن، شرکت/ موسسه مسئول جابجائی مسافر از مبداء تا مقصد سفر در یک دوره زمانی مشخص با وسیله نقلیه معین می گردد.
مشخصات بلیت شامل موارد زیر می باشد: نام شرکت یا موسسه حمل و نقل (یا نما نام)- نام و نام خانوادگی مسافر و کدملی- مبداء و مقصد سفر (در شهرهای مبداء و مقصد با تعدد پایانه مسافربری، ذکر نام پایانه مبداء و پایانه مقصد)- مسیر سفر- نام شهری که در بین مسیر مسافر از وسیله نقلیه پیاده می شود- شماره ردیف صندلی- شماره سریال بلیت- تاریخ و ساعت و مکان حرکت- مبلغ کرایه ( از جمله نرخ پایه- عوارض- بیمه سرنشین- هزینه حمل توشه، پذیرائی در صورت وجود)- نوع و درجه وسیله نقلیه- نوع خدمات (ویژه یا عادی).

 


حقوق مسافران در سیستم حمل و نقل زمینی
  • ۱۳۹۵/۶/۱۰

حقوق مسافران در سیستم حمل و نقل زمینی

در سیستم حمل و نقل زمینی کشور شرکتهای مسافربری، رانندگان اتوبوس و پرسنل داخل اتوبوس در قبال مسافران خود مسئولیتهایی دارند و موظف به رعایت  اصول و قوانینی می باشند که به مجموع این قوانین و مسئولیتها حقوق مسافران گفته می شود.سفر 724 نیز خود را موظف می داند که مسافران عزیز را از حقوق اولیه خود در سیستم حمل و نقل زمینی مطلع کند و همچنین حقوق خریداران بلیط از سایت را نیز یاد آور شود.


راهنمای خرید از سایت سفر ۷۲۴
  • ۱۳۹۵/۶/۹

راهنمای خرید از سایت سفر ۷۲۴

سامانه سفر ۷۲۴ امکان خرید آنلاین بلیط اتوبوس را فراهم کرده است. با اتصال به بیش از ۷۰۰ شرکت و تعاونی معتبر در سرتاسر کشور، این امکان فراهم شده تا به آسان‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن برای مسافرت خود با اتوبوس برنامه‌ریزی کنید.

برای شروع فرآیند خرید کافی است اطلاعات لازم، شامل شهر مبداء، شهر مقصد و تاریخ حرکت را در فرمی که در صفحه‌ی اول سایت به نمایش گذاشته می‌شود وارد کنید.


قوانین
  • ۱۳۹۵/۶/۹

قوانین

 

  • پس از صدور بلیط هیچ تغییری (از جمله تاريخ و ساعت حرکت،مبداء و مقصد، نوع اتوبوس و...) از طريق اين سامانه امکان پذير نیست.
  •  اطلاعات خرید شما از طريق پيام کوتاه و پست الکترونيک ارسال می‌گردد، لذا مسئوليت درستی شماره تلفن همراه و پست الکترونيک بر عهده خريدار است.
  • ارائه شماره بلیت به منزله مالکیت آن است، بنابراین در نگهداری شماره ارسال شده از طریق سامانه، دقت فرمایید.

روش های خرید
  • ۱۳۹۵/۶/۸

روش های خرید

در سفر 724 راه های خرید و رزرو بلیط اتوبوس را برایتان آسان کرده ایم! فرقی نمی کند با گوشی یا لپ تاپ کار می کنید و یا قصد خرید بلیط از طریق کامپیوترهای خانگی و یا تبلت را دارید. در هر حالتی ما سریع ترین و راحت ترین روش ها را به شما پیشنهاد می کنیم. 
شما می توانید از سه روش یکی را برای خرید بلیط انتخاب کنید.