گربه های شهر وان محبوبیت و شهرت خاصی دارند. دلیل اصلی این همه محبوبیت رنگ چشم های متفاوتی است که دارند. یک چشم آن ها آبی رنگ و چشم دیگر کهربایی هست. این نژاد گربه ها جزو نوادر هستند و کم تر می توان گربه های سفید پشمالوی چشم دو رنگی را پیدا کرد.

این گربه ها در خیلی موارد منحصر به فرد و متفاوت هستند. اغلب گربه ها از آب تنی و خیس شدن بدنشان فرار میکنند، ولی این گربه ها عاشق حمام و آب بازی و خیس شدن هستند.

گربه های وان زمانی که به دنیا می آیند چشم های آبی رنگ دارند. حدود 25 روز پس از تولد رنگ چشم این گربه ها تغییر میکند. یا هر دو چشم رنگش تغییر میکند و یا فقط یکی از چشم هایش. و بعد از آن دیگر رنگ چشم ها تا آخر عمر گربه ها ثابت باقی می ماند.

گربه های شهر وان کاملا اهلی هستند. به هیچ حیوان دیگری حمله نمی کنند. بیشتر دوست دارند با خانواده ها زندگی کنند و در برابر محبت دیگران از خودشان وفاداری نشان می دهند. 

با سفر زمینی به وان (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت راببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس وان ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس وان از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به وان را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از شهر خوی به شهر وان در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.