حتما برای شما هم پیش آمده که نتوانسته اید در اتوبوس خواب راحتی داشته باشید. به خصوص اگر شرایط اتوبوس به آن راحتی نباشد که شما پیش بینی کرده بودید یا نور چراغ های اتوبوس اذیت تان کند و نگذارد خواب راحتی داشته باشید.

سفر724 راهکارهایی به شما ارائه می کند که خواب راحت و شیرینی را تجربه کنید.

۱.صندلی نزدیک پنجره را انتخاب کنید.

پنچره مانند دیوار به شما کمک خواهد کرد تا هنگام خواب به آن تکیه کنید.

۲. چشم بند بردارید تا نور چشمان تان را اذیت نکند.

چشم بند کمک می کند تا نور چراغ های اتوبوس و یا نور خورشید چشمان شما را اذیت نکند، به ویژه اگر مسافرت شما در طول روز باشد.

۳. بالشی بردارید.

بالش باعث می شود احساس راحتی بیشتری داشته باشید، اگر البته قصد خوابیدن در اتوبوس را داشته باشید.

سعی کنید بالشی که می اورید اندازه بزرگ باشد تا زیر سرتان را به خوبی بگیرد، مخصوصا اگر با اتوبوس های وی آی پی سفر می کنید که فضای صندلی های شان نسبت به بقیه اتوبوس ها بزرگ تر است.

اگر زمان زیادی را در سالن انتظار خواهید ماند، با خود بالش گردنی بیاورید تا هم دست و پا گیر نباشد و هم برای مدتی بتوانید استراحت کنید.

بالشی که می اورید نرم باشد تا پس از استفاده بتوانید آن را به راحتی تا بزنید و در کیف دستی تان بگذارید.

۴. لباس های راحتی بپوشید

لباس های کمی گشاد با جنس نرم حتما کمک می کنند خواب راحت تری داشته باشید. سعی کنید چند لایه لباس بپوشید تا در حین خواب سردتان نشود. وقتی بیدار شدید می توانید لباس ها را که گرمتان کرده دربیاورید و کنار بگذارید.

۵. قبل از سوار شدن به اتوبوس خودتان را با فعالیت های جسمانی خسته کنید!

خوابیدن در اتوبوس زمانی راحت تر می شود که شما از نظر جسمی و یا فکری در طول روز خسته شده باشید. برای این کار می توانید در سالن انتظار قدم بزنید یا صبح روزی که می خواهید راهی شوید کمی بیشتر فعالیت داشته باشید.

۶. یک ساعت قبل از خواب غذای کاملی بخورید

گرسنگی شما را اذیت می کند و نمی گذارد خواب راحتی داشته باشید. غذاهایی را بخورید که فیبر بالایی دارند.

۷. در طول روز آب زیاد بنوشید تا آب کافی در بدنتان باشد.

داخل اتوبوس ممکن است هوا طوری باشد که آب بدن شما خشک شود و این خوابیدن شما را سخت کند.

شش ساعت قبل از حرکت اتوبوس کافی یا قهوه ننوشید. چون هم بی خوابی می آورد و هم به دفع اب بدنتان کمک می کند.

۸. بلیط اتوبوس تخت شو خریداری کنید.

برخی اتوبوس ها صندلی های شان کاملا باز می شود و فضای راحت کافی برای خوابیدن دارند. در انتخاب نوع صندلی و نوع اتوبوس اگر دقت کنید می توانید با اختلاف قیمت مناسبی بلیط اتوبوس دلخواهتان را خریداری کنید.

قدم اول برای سفر خرید بلیط  اتوبوس می باشد. با تکنولوژی هایی که امروزه توسعه یافته اند نیازی نیست ساعت ها زمان مصرف کنید تا خود را در این شلوغی ها به پایانه برسانید. کافیست اینترنت گوشی و یا سیستم تان را روشن کنید و وارد سامانه safa424.com شوید. به آسانی می توانید بلیط اتوبوس خود را خریداری کنید.

safar724.com