با رسیدن تعطیلات نوروز هزینه های گردش و مسافرت نیز افزایش پیدا میکند و مسافران نوروزی را با دشواری هایی رورو می کند. اما با کمی برنامه ریزی و انتخاب وسیله سفر مناسب و ارزان و همچنین شناخت مقاصدی که در نوروز هزینه زیادی برای ما نخواهند داشت، می تواند علاوه بر کاهش هزینه ها سفری به یاد ماندنی و جذاب برایمان رقم بزند.

یکی از شهرهایی که در نوروز آرامش خاص و منحصر به فرد خود را دارد، تهران می باشد. و با توجه به اینکه نزدیک به 300 سال این شهر به طور پیوسته پایتخت ایران بوده است، این امر موجب گردیده تا جاذبه های گردشگری زیادی در این شهر ایجاد شود.

با توجه به آرامشی که در ایام عید در شهر تهران حکمفرماست و روزهای دیگر سال پایتخت از ازدحام و ترافیک مملو می شود، برای همین در طی سال تهران تقریبا دو هفته آسمانی آبی رنگ و صاف را میزبانی می کند. به همین دلیل مسافران نوروز که دنبال سفری ارزان هستند، تهران را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند.

سفر با اتوبوس نیز گزینه مناسبی برای کم کردن هزینه های سفر نوروزی به تهران می باشد. از هر مبدائی به مقصد تهران به راحتی می توانید بلیط اتوبوس دلخواهتان را خریداری کنید. پیش خرید اینترنتی بلیط اتوبوس در نوروز نیز فرصتی را برای مسافران فراهم کرده است تا به راحتی بلیط اتوبوس خود را خرید کنند. با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس در هر لحظه از سفر خود می توانید مقصد دیگری از سفر خود را انتخاب کنید.

در ادامه با سفر724 همراه باشید تا شما را با جاذبه های گردشگری تهران در نوروز 96 آشنا کنیم.

1. کاخ گلستان

کاخ گلستان با قدمتی بالغ بر 440 سال از کاخ های دوره زندیه و قاجار می باشد که از شاهکارهای بی نظیر تاریخی محسوب می شود. ریشنه نام گلستان از آنجا ناشی می شود که برگرفته از نام تالار گلستان از ابنیه آقا محمد خان قاجار می باشد. کاخ گلستان در دوم تیرماه ۱۳۹۲ خورشیدی و در سی و هفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو در پنوم پن، پایتخت کامبوج به عنوان میراث بشری از جانب یونسکو به ثبت رسید.

2. کاخ موزه سعدآباد

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به مجموعه عمارت هایی اطلاق می شود که در شمالی ترین منطقه تهران و در منطقه خوش آب و هوای دربند واقع شده است. مساحت این زمین صد و ده هکتار می باشد که از شمال با کوه های البرز و از جنوب در مجاورت تجریش می باشد.

3. دربند

از خوش آب و هواترین مناطق تهران، کسی نیست که دربند را نشناسد و یا اسمی از ان را نشنیده باشد. محله دربند از مناطق خنک و گردشگری تهران است. در سفر نوروزی به تهران بازدید از محله دربند و لذت در آب و  هوای خوش ان را از دست ندهید.

4. برج میلاد

برج میلاد نام برج مخابراتی چند منظوره است که در شمال غربی تهران، پایتخت ایران قرار دارد. برج میلاد به دلیل بلندی بسیار و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است و از این رو، یکی از نمادهای پایتخت ایران به شمار می‌آید. برخی بر این باورند که این برج روی سامانه گسل شهرک قدس ساخته شده است.

5. بازار تجریش

بازار تجریش تهران، بازاری سرپوشیده در میدان تجریش تهران است. بازار تجریش از یک طرف به میدان تجریش، ازسمت دیگر به امامزاده صالح و کوچه های اطراف ان منتهی می شود.

در تعطیلات نوروز از حال و هوای این بازار سنتی و تاریخی غافل نشوید.

6. بام تهران و توچال

مجموعه تفریحی و گردشگری بام تهران در قسمت شمال شرقی تهران و در محله ولنجک واقع شده است. مجموعه بام تهران امکان دسترسی به تله کابین توچال، تله سیژ چشمه و جهت صعود به قله توچال استفاده می شود. رستوران ها و کافه های سنتی فراوانی در طول مسیر می توانید ببینید و از مناظر زیبای راه لذت ببرید.

سفر به تهران با اتوبوس در ایام نوروز از جذابیت های خاص خود برخوردار هست. علاوه بر مواردی که معرفی کردیم می توانید سری به پل طبیعت و پل ابریشم زده و از پردیس سینمایی چارسو واقع در مرکز تهران دیدن کنید. در سفر نوروزی به تهران دریاچه خلیج فارس در منطقه چیتگر و باغ پرندگان در شرق شهر تهران و جنگل لویزان را از دست ندهید.

پس از بازدید نوروزی از شهر تهران می توانید به هر شهر دیگری که می خواهید به آسانی بلیط اتوبوس تهیه کنید. کافیست وارد سامانه سفر724 شوید. خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از تهران و هر مبداء دیگری برای مسافران نوروزی فراهم شده است. چنانچه برنامه سفر خود را می دانید می توانید بلیط اتوبوس نوروز 96 خود را پیش خرید کنید.

پیش خرید اینترنتی بلیط اتوبوس نوروز از طریق سامانه سفر724 هر ساله اعلام می شود و امکان خرید بلیط اتوبوس از طریق سفر724 برای مسافران نوروزی تا آخر سال فراهم می باشد.

safar724.com