با خرید بلیط اتوبوس ارمنستان(ایروان) به یکی از بهترین و در عین حال پرپیچ و خم ترین مسافرت های اتوبوسی زندگی خود اقدام کرده اید. مسیری که انواع جاده ها را داراست و شما را با منظره هایی فوق العاده روبرو میکند، در عین حال سفر اتوبوسی  ارزان ترین راه برای رسیدن به کشور ارمنستان است. در این مطلب سعی بر آن شده تا به سوالات احتمالی شما در باره بلیط اتوبوس ارمنستان و سفر زمینی با اتوبوس  پاسخ داده شود.

بلیط اتوبوس ارمنستان را چگونه خریداری کنم؟

تمامی بلیط های اتوبوس صادر شده برای ارمنستان از طرف شرکت های مسافربری در سامانه سفر724 موجود میباشد. به راحتی میتوانید در صفحه نخست سایت مبدا تهران به مقصد ایروان و یا تبریز به مقصد ایروان رابرای تاریخ مورد نظر خود انتخاب و خریداینترنتی بلیط اتوبوس ارمنستان(ایروان) خود را انجام دهید.

از چه شهرهایی میتوان برای ارمنستان بلیط اتوبوس خرید؟

در حال حاضر از مبدا تهران و تبریز میتوانید بلیط اتوبوس خود را برای ارمنستان تهیه کنید.البته اگر شهر شما در مسیرحرکت اتوبوس از تهران تا مرز نوردوز قرار دارد می توانیدبا هماهنگی قبلی با شرکت مسافربری خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ارمنستان خود را انجام داده و در مکان توافق شده با شرکت مسافربری سوار اتوبوس شوید. اگر از شهرهایی هستید که در مسیر تهران تا نوردوز نیستند برای سوار شدن به اتوبوس ارمنستان می بایستی ابتدا به یکی از شهرهای تهران و یا تبریز سفر کنید.

کدام شهر ها در مسیر تهران تا ایروان قرار دارند؟

از تهران تا مرز نوردوز : تهران، قزوین، زنجان، میانه، تبریز، مرند، جلفا، نوردوز

از مرز نوردوز تا ایروان: مغری، کاجاران، کاپان، گوریس، آرتاشات، ایروان

در صورتی که بلیط اتوبوس ارمنستان از شهرهای مسیر تهران تا نوردوز خریداری شود هزینه بلیط کمتر می شود؟

خیر، هزینه بلیط اتوبوس ارمنستان از شهر تهران محاسبه می شود و سوار شدن در مسیر حرکت برای هزینه هیچ تاثیری ندارد.

فاصله و مدت زمان سفر زمینی ارمنستان  از تهران تا ایروان چقدر است؟

فاصله از تهران تا ایروان1215 کیلومتر می باشد(تهران تا تبریز 600 کیلومتر، تبریز تا جلفا 135 کیلومتر، جلفا تا مرز نوردوز 80 کیلومتر، نوردوز تا ایروان 400کیلومتر) 

مدت زمان سفر نسبت به شلوغی مرز میتواند بسیار متفاوت باشد ولی به صورت تقریبی زمانی که در اتوبوس سپری می کنید 22 ساعت است.

اتوبوس سفر ارمنستان چه مشخصاتی دارد؟

اکثر اتوبوس های تخصیص داده شده برای سرویس ارمنستان از نوع vip و 25 صندلی می باشند 

از امکانات اتوبوس ها میتوان به سیستم تهویه مطبوع، مانیتور پشت صندلی، شارژر، صندلی های تخت شو، پذیرایی داخل اتوبوس اشاره کرد

حتما وقتی بلیط اتوبوس ارمنستان(ایروان) را انتخاب می کنید به مشخصات اتوبوس و امکانات ذکر شده توسط شرکت های مسافربری دقت کنید زیرا نوع اتوبوس سفر ارمنستان و امکانات، توسط شرکت های مسافربری تدارک می شوند و امکان تفاوت در مشخصات ذکر شده برای بلیط اتوبوس ارمنستان(ایروان) در سرویس های مختلف است. 

اتوبوس های ارمنستان چه روزهایی و درچه زمان از روز حرکت می کنند؟

برای خرید بلیط اتوبوس ارمنستان(ایروان) همیشه قبل از برنامه ریزی مسافرت حتما سرویس های ایجاد شده را از سامانه سفر724چک کنید . زمان و روزهای حرکت در ماه های مختلف سال و بر اساس تعداد مسافر  متغیر می باشند معمولا در فصل های بهار و تابستان همه روزه امکان خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ارمنستان موجود می باشد و در فصل های زمستان و پاییز تعداد سرویس ها کاهش می یابد.

ساعت حرکت برای خرید بلیط اتوبوسی ارمنستان نیز متغییر می باشد. معمولا ساعت حرکت اتوبوس های ارمنستان از 10 صبح تا 2 بعد از ظهر متناسب با فصول سال توسط شرکت های مسافربری تعیین می گردد.

کدام شرکتهای مسافربری سرویس های سفر ارمنستان را ایجاد میکنند؟

شرکت های سیروسفر، رویال سفر، ایران پیام نو، گیتی پیما، تابان سیر ایرانیان از پایانه های غرب(آزادی) و بیهقی(آرژانتین) 

تعداد شرکت های مسافربری ایجاد کننده سرویس در فصول مختلف سال قابل تغییر می باشد.

وزن بار مجاز برای هرمسافر چقدر است؟

 هر فرد مجاز است که تا سقف ۲۰ کیلوگرم بار را به صورت رایگان با خود حمل کند. اما اگر وزن بار بیشتر از این حد شد، مسافر باید با راننده خود توافق کند و به ازای هر کیلو بار اضافی مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کند. البته توجه داشته باشید که در این حالت نیز هر مسافر حق دارد که تا سقف ۴۰ کیلوگرم بار با خود حمل کند. اگر این بار بیش از ۴۰ کیلوگرم شد، بار اضافی غیرمجاز تلقی شده و مسافر حق خروج آن از ایران را ندارد.

وضعیت جاده از تهران تا ارمنستان چگونه است؟

وضعبت جاده از تهران تا مرز نوردوز به صورت اکثرا اتوبان و بعضی مناطق جاده دو طرفه می باشد بعد از مرز نوردوز جاده کوهستانی باریک،دوطرفه و پر پیچ و خم، کیفیت نه چندان خوب با مناظری خیره کننده را تجربه خواهید کرد.

 

عبور از مرز به چه صورت خواهد بود؟

هنگام سفر با اتوبوس وقتی به گمرک ارمنستان رسیدید، کلیه وسایل همراهتان را از اتوبوس برداشته و همراه خودتان به داخل ساختمان گمرک ببرید. از بانک ملی داخل گمرک فیش گرفته و با پرداخت مبلغ عوارض خروجی  رسید آن را دریافت کنید. کلیه وسایل خود به ماموران گمرک نشان داده و از گمرک عبور کنید.  فیش بانکی را ضمیمه پاسپورت نموده و جهت ثبت کامپیوتری و مهر خروجی به مامور نیروی انتظامی مستقر در محل تحویل دهید. پاسپورت خود را دریافت و از ساختمان خارج شده، سمت مرز و گمرک ارمنستان حرکت کنید. در مدت عبور  از نقاط مرز مدارک خود را در دسترس قرار دهید تا از ایستگاه‌های مرزبانی و شناسایی ها سریعتر عبور کنید. 

برای ورود به کشور ارمنستان ویزا لازم است؟

خیر. برای ورود به کشور ارمنستان ویزا لازم نیست. شمامی توانند 90 روز بدون ویزا در کشور مقصد اقامت داشته باشید.

کدام یک از فصول سال برای خرید بلیط اتوبوس ارمنستان و سفر به آنجا مناسب است؟

ماه های گرم بهار و فصل تابستان بهترین زمان برای مسافرت و لذت بردن از طبیعت ارمنستان می باشد. شهر ایروان دارای پارک های زیبا و جاذبه های توریستی فراوانی است که در فصول سرد امکان بهترین تجربه را نخواهید داشت و همچنین جاده ایران تا ارمنستان جاده ای باریک و پرپیچ و خم است و مسافرت زمینی به ارمنستان در زمستان توصیه نمی شود.

نکات ضروری برای ورود به ارمنستان

تا جایی که امکان دارد از حمل دارو بخصوص مسکن و داروهای حاوی کدئین خودداری نمایید. در کشور ارمنستان داروهای کدئین دار مواد مخدر محسوب شده و حمل آن دارای مجازات خواهد بود. در صورت لزوم استفاده از هر گونه دارو حتما نسخه پزشک را همراه داشته باشید.

واحد پولی ارمنستان درام است برای چنج کردن دلار با درام حتما از صرافی های مطمئن اقدام کنید.

لباس گرم برای مسیر همراه داشته باشید.

 

سفر 724تمامی سرویس های موجود برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ارمنستان(ایروان) را برای شما مسافر عزیز در تمام فصول سال لیست میکند تا بتوانید با اطلاع کامل از سرویس های موجود متناسب ترین بلیط اتوبوس ارمنستان را خریداری کنید.

اگر برای خرید بلیط اتوبوس ارمنستان سوال و یا مشکلی داشتید با پشتیبانی سفر 724 به شماره ۵۳۸۲۶ ۰۲۱  تماس حاصل فرمایید همکارانه ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.