همه ما ممکن است پس از تکمیل فرآیند خرید بلیط اتوبوس یک باره متوجه شویم که ای دل غافل! من که صندلی رو اشتباه انتخاب کردم! الان باید چی کار کنم؟ به همین دلیل ما در این مطلب از سفر ۷۲۴ سعی کردیم اطلاعات مربوط به تعویض صندلی پس از خرید بلیط اتوبوس را با شما در میان بگذاریم تا در صورت لزوم به راحتی بتوانید شماره صندلی‌تان را عوض کنید. 

آیا می‌توان اطلاعات بلیط خریداری شده از سامانه سفر ۷۲۴ را ویرایش کرد؟

نکته مهمی که قبل از خرید بلیط باید به آن توجه کنید این است که پس از تکمیل فرآیند خرید آنلاین بلیط امکان ویرایش اطلاعات بلیط خریداری شده به هیچ عنوان وجود ندارد. بنابراین بهتر است هنگام خرید بلیط اتوبوس در وارد کردن مشخصات خود و صندلی‌های انتخابی مورد نظرتان دقت کافی را داشته باشید.

درست است که امکان ویرایش اطلاعات برای شما وجود ندارد اما خوشبختانه می‌توانید تحت شرایط خاصی صندلی خود را در صورت انتخاب نادرست تعویض کنید.

آیا امکان تعویض صندلی خریداری شده از سامانه سفر ۷۲۴ وجود دارد؟

در ابتدا بهتر است بدانید که تعویض صندلی خریداری شده تنها در صورتی توسط شرکت مسافربری انجام می‌شود که امکان ارائه سرویس مورد نظر وجود نداشته باشد. نقص فنی و عملیاتی در سرویس ارائه شده، به حد نصاب نرسیدن تعداد بلیط‌های خریداری شده و ... از جمله مواردی هستند که ارائه سرویس توسط شرکت‌های مسافربری را تحت تاثیر قرار می‌دهند. 

البته این جمله به این معنی نیست که امکان تعویض صندلی به هیچ عنوان توسط خود شما وجود ندارد. برای تعویض شماره صندلی کافی است در ابتدا بلیط اتوبوس خریداری شده خود را  از طریق سامانه کنسلی سفر ۷۲۴ استرداد کنید و سپس مجددا خرید بلیط اتوبوس را انجام دهید. فقط باید در خرید مجدد، شماره صندلی مورد نظرتان را درست انتخاب کنید.

البته توجه داشته باشید که کنسل کردن بلیط اتوبوس در هر حالتی شامل هزینه استرداد خواهد بود، مگر این‌که با تایید شرکت مسافربری، در زمان مقرر شده و از طریق پشتیبانی سفر۷۲۴ صورت بگیرد.

آیا امکان تعویض صندلی بدون جریمه نیز وجود دارد؟

اگر بخواهید استرداد بلیط شما به صورت ۱۰۰ درصدی یعنی بدون کسر جریمه صورت بگیرد. باید در ابتدا امکان تعویض صندلی را از شرکت مسافربری و یا پشتیبانی سفر ۷۲۴ جویا شوید. سپس بلیط صندلی دیگری از همان سرویس را با اطلاعات قبلی خریداری کنید. اکنون می‌توانید با پشتیبانی سفر ۷۲۴ تماس بگیرید تا بلیط اول را بدون جریمه برای شما استرداد کنند. دقت داشته باشید که استرداد بدون کسر هزینه تنها با هماهنگی شرکت مسافربری توسط تیم پشتیبانی امکانپذیر است و جا به جا کردن و تعویض صندلی در هر حالت منجر به منقضی شدن بلیط اول می‌شود.