خیابان استقلال در بخش اروپائی شهر و در منطقه شناخته شده بی اوغلو واقع شده و از یک طرف به میدان تکسیم متصل شده است . این خیابان به عنوان قلب تپنده شهر همیشه شلوغ و پرازدحام می باشد و بر طبق آمار ارائه شده در آخر هفته ها حدود 3 میلیون بازدیدکننده دارد .

خیابان استقلال یا خیابان بزرگ از جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می گردد و فروشگاه ها و بوتیک های لباس ، فروشگاه های ادوات موسیقی ، گالری های هنری ، سینما ، تئاتر ، رستوران هایی با سبک های متفاوت ، کافی شاپ ، قهوه خانه های سنتی ، کلاب های موسیقی ، کتابخانه ، کافه قنادی ها ، سفارتخانه (فرانسه ، اسپانیا ، روسیه ، سوئد ، هلند ، یونان و انگلیس) ، کلیسا (کاتولیک رومی و ارتدوکس یونانی) و مساجد (مسجد جامع حسن آقا) از جمله مواردی هستند که در این خیابان به چشم می خورند .

خیابان استقلال استانبول حدود 1.4 کیلومتر طول دارد و اغلب ساختمان های موجود در آن که مربوط به قرن نوزده و اوایل قرن بیستم می باشند به سبک های نئوکلاسیک ، نئو گوتیک ، احیای رنسانس ، هنرهای زیبا ، هنر نو و ملی ترکیه ساخته شده اند. خیابان استقلال که سنگ فرش شده محدودیت ترافیکی دارد به طوری که به غیر از یک تراموای قدیمی قرمز رنگ به نام نوستالژیک تراموا ، وسایل نقلیه امدادی ، پلیس و نظافت شهری هیچ وسیله نقلیه دیگری اجازه ورود به این خیابان را ندارد . گردشگران با سوار شدن به تراموای نوستالژیک می توانند طول خیابان را از بالا به پایین و از پایین به بالا طی کرده و از Istiklal Street دیدن کنند.

با سفر زمینی به استانبول (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت را ببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس استانبول ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس استانبول از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.