یک ساعتی سفر بر فراز گذرگاه به جانب جنوب غربی استانبول، در انزوا جزایر روستایی پرنسس که نزد ترک ها به Adalar (به معنای جزایر) معروف است، قرار دارد.

این مجموعه ای از نه جزیره در دریای مرمره، از زمان دوران بیزانتین به وسیله ی اجتماعات رهبانی مسکونی شده و به عنوان مکانی برای تبعید حکام معزول مورد استفاده قرار می گرفته است.

امپراطور جاستین دوم در قرن ششم، در بزرگترین بخش جزیره، مکانی بنا نمود که به زودی به prinkipo، جزیره ی پرنسس شهرت یافت و بعدها این نام به منظور پوشش دادن کلی مجموعه انتشار یافت. امروزه، سواحل زیبای جزایر، برای استانبولی ها بهترین مکان دنج برای گذراندن آخر هفته می باشد.

ورود کلیه ی ماشین ها ممنوع است و تمامی حمل و نقل ها به صورت پیاده روی، با دوچرخه و یا با کالسکه هایی که اسب ها آنها را می کشند، انجام می گیرد. به منظور آگاهی از زمان حرکت لنج ها به ترمینال این مسافربرها مراجعه نمایید. همچنین ترمینال ها را به منظور سفرهای داخلی جزایر کنترل کنید.

بزرگترین و معروفترین این جزایر Buyukada (جزیره ی بزرگ) نام دارد که شهری زیبا و یک صومعه ای خوش منظره در آن وجود دارد. شما می توانید با کالسکه در جزیره چرخی بزنید. برای یافتن صف تاکسی ها، در میدان از بارانداز به طرف برج ساعت بالا رفته و به سمت چپ بچرخید. تور شما را به سوی صومعه ی سنت جورج می برد جایی که می توانید نوشیدنی های خانگی راهبان، همین طور آب های شفا بخش چشمه ی مقدس (یا به ترکی ayazma) را امتحان کنید.

حلقه ی آهنی در کف پوش مرمرین کلیسای کوچک به منظور مهار کردن بیماران روحی استفاده می شده است که به امید شفا یافتن با این آب ها به این مکان آورده می شدند. لنج ها به جزایر کوچک تر تحت عناوین Kinaliade، Burgazada و Heybeliada نیز سری میزنند.

با سفر زمینی به استانبول (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت را ببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس استانبول ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس استانبول از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.