همه ما وقتی برای سفر برنامه‌ریزی می‌کنیم، شور و شوق زیادی داریم. تا جایی که همه تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم از تک تک لحظاتمان استفاده کنیم. به ویژه اگر قرار باشد به شهر زیبایی مثل استانبول برویم که دیدنی فراوان دارد و نه چشم‌ها از دیدن جاذبه‌های گردشگری آن سیر می‌شود و نه زمان اجازه می‌دهد که بتوانیم در طول سفر خود از تمام زیبایی‌های این شهر استفاده کنیم. اما در هر حال نباید از تهیه بلیط رفت و بازگشت از استانبول هم غافل شد.

برنامه‌ریزی برای سفر و خرید بلیط رفت به استانبول بسیار ساده است. برای این کار تنها کافی است به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید و با انتخاب مبدا تهران به مقصد استانبول برای تاریخ دلخواه خود بلیط رفت به این شهر تاریخی و دلربای کشور همسایه را تهیه کنید.

اما وقتی قرار بر این می‌شود که برای تاریخ برگشت از استانبول تصمیم بگیریم، قضیه اندکی متفاوت است. زیرا برخلاف بسیاری از شهرهای خارجی، امکان تهیه بلیط بازگشت از استانبول به صورت اینترنتی از طریق سامانه‌‌ی سفر۷۲۴ امکانپذیر نیست. بلکه برای تهیه بلیط بازگشت از این شهر لازم است که به یکی از شرکت‌های مسافربری مستقر در آن مراجعه کنید و بلیط بازگشت خود را برای تاریخ دلخواهتان تهیه کنید. در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم به تمامی سوالات ممکن در خصوص خرید بلیط بازگشت از استانبول پاسخ دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

شرکت‌های مسافربری ارائه دهنده‌ی سرویس‌های بازگشت به ایران در کدام منطقه از استانبول هستند؟

هنگام سفر با اتوبوس به استانبول، توقف نهایی اتوبوس در منطقه لاله‌لی آکسارای خواهد بود. در این منطقه نمایندگی‌هایی از شرکت‌های مسافربری ایرانی وجود دارند که می‌توانید بلیط برگشت خود را از این شرکت‌ها تهیه کنید. 

آیا هنگام خرید بلیط از استانبول، قیمت بلیط به لیر محاسبه می‌شود؟

برای خرید بلیط برگشت از شرکت‌های مسافربری استانبول باید هزینه بلیط را به واحد پولی ترکیه یعنی لیر پرداخت کنید. زیرا این شرکت‌ها مالیات خود به دولت ترکیه را به لیر پرداخت می‌کنند. بنابراین نمی‌توانید با واحد پولی ایران بلیط خود را تهیه کنید. توجه داشته باشید که بسیاری از این شرکت‌ها کارت‌خوان ایرانی ندارند، بنابراین حتما وجه نقدی همراه خود را به واحد ارزی ترکیه، لیر، تبدیل کنید.

آیا امکان خرید اینترنتی بلیط برگشت از استانبول وجود دارد؟

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس برگشت از استانبول امکان‌پذیر است. اما برای تهیه این بلیط‌ها به کارت‌های اعتباری ترکیه نیاز دارید. بنابراین بهتر است برای حفظ امنیت اطلاعات خود از خرید اینترنتی بلیط برگشت از استانبول، صرف نظر کنید.

آیا سرویس بازگشت از استانبول، توسط اتوبوس‌های ایرانی ارائه می‌شوند؟

سرویس‌های بازگشت شرکت‌های مسافربری استانبول، توسط اتوبوس‌های ایرانی صورت می‌گیرد. بنابراین شما مسافران عزیز با همان اتوبوس‌هایی که از ایران به استانبول سفر کرده‌اید، مسیر برگشت را نیز طی خواهید کرد.

آیا راننده‌ی سرویس بازگشت از استانبول ایرانی است؟

بسیاری از مسافران چون به زبان ترکی استانبولی مسلط نیستند، نگران این مسئله هستند که شاید نتوانند با رانندگان ترک ارتباط برقرار کنند و از سفرشان جا بمانند. اما جای هیچ نگرانی نیست، چون قرار است مسافران با همان اتوبوس‌هایی که از ایران به استانبول سفر کرده‌اند، مسیر برگشت را طی کنند. بنابراین راننده اتوبوس هم ایرانی خواهد بود و شما مشکلی از نظر زبان نخواهید داشت.

پس از تهیه‌ی بلیط برگشت از استانبول، در روز حرکت سرویس به کدام منطقه باید مراجعه کرد؟

پس از تهیه بلیط برگشت، برای سوار شدن به اتوبوس مورد نظر باید به همان منطقه لاله‌لی و همان شرکت مسافربری که بلیط خود را از آنجا تهیه کرده اید مراجعه کنید. اتوبوس‌ها از این مکان به مقصد ایران حرکت می‌کنند. ساعت حرکت این اتوبوس‌ها نیز معمولا ۹ الی ۱۱ صبح است. پس از حرکت اتوبوس در مکان‌های شناخته شده و معتبری توقف‌های کوتاهی دارد تا این‌که به مرز بازرگان برسد.

 تمامی آنچه که در این مطلب با شما عزیزان به اشتراک گذاشته شد. اطلاعاتی در خصوص تهیه بلیط بازگشت از استانبول بود. اگر سوال یا نکته دیگری در این زمینه وجود دارد که ذهن شما را به خود مشغول کرده است اما اطلاعات ارائه شده در این مطلب پاسخگوی آن نیست. به راحتی می‌توانید سوالات خود را با تیم پشتیبانی ما در میان بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ دهیم.