تا حالا شده بخاطر بچه های کوچولوتون از سفر دلخواهتون صرف نظر کنین؟ یا اونا رو به کسی بسپارید و خودتون به تنهایی مسافرت برید و فکرتون همش پیش اونا باشه؟ مسلما اکثر افراد تجربیات این چنینی داشتند و خیلی اذیت شدند، اما در پایین با مطلبی کنار شما هستیم که میتونه در حل این مورد بهتون کمک کنه.

قبل از سفر همه ی برنامه تون رو اولویت بندی کنید

اولویت بندی، اولین قدم در انجام همه ی کارهاست. زمانی که ما چیزی رو اولویت بندی کنیم، احتمال بیشتری برای به واقعیت تبدیل کردن و انجام اون وجود داره. پس ترتیب همه ی برنامه هاتون رو مشخص کنید  و بعد انجام بدید.

قبل از سفر پرس و جو کنید 

در مورد اینکه بقیه چطوری با بچه هاشون سفر میکنن، چه برنامه ریزی هایی انجام میدن، از چه چیزهایی استفاده میکنن تحقیق کنید. همچنین قانون جذب رو فراموش نکنید، همیشه با خودتون تکرار کنید اگه دیگران میتونن انجام بدند، من هم حتما قادر به انجامش خواهم بود. بسیاری از افراد با کودکانشون سفر میکنند؛ تحقیق و یادگیری باعث میشه که نحوه کار اون ها رو یاد بگیرید و الگو قرار بدید.

از شهر خودتون، از چیزهای کوچیک و آروم آروم شروع کنید

توریست شهر خودتون باشین! مسافرتی که از شهر خودتون و آروم شروع شده باشه خیلی بهتره، چون هم از نظر اقتصادی و هم از نظر استرس، دردسر کمتری براتون خواهد داشت. تلاش کنید حس و انرژی که در سفر بدست میارید رو به بچه ها و محیط خونه هم منتقل کنید.        

با هم به کاوش در مناطق ناشناخته ی شهرتون بپردازید. از دید یک مسافر به همه جا نگاه کنید. مسلما از اینکه احساس یک مسافر بهتون دست بده، حس خوبی خواهی داشت و راحت می تونید با هم سفر کنید و خیلی زود درک میکنید که سفر با بچه ها چندان سخت نیست!ً

اما رفته رفته هر زمان که آمادگی داشتین، مقصدهای دورتری  نسبت به شهر خودتون رو برای مسافرت انتخاب کنین و بعد ها سعی کنین سفری به  کشورهای خارجی داشته باشین و لحظه های متفاوتی رو کنار کودکتون تجربه کنین.

افکار بی مورد ممنوع!

اضطراب رو از خودتون دور کنید و محکم باشید، در مورد چیزای بیهوده مثل چه وسیله هایی رو با خودم ببرم، یا چه اتفاقاتی ممکنه برام پیش بیاد استرس نداشته باشید. این موضوع کاملا موجب اضطراب بی علت و بیهوده میشه. مطمعنا شما میتونید از پس مشکلات بربیاد ، چه زمانیکه خودتون به سفر میروید، و چه زمانیکه فرزندتون رو هم کنارتون میبرید.

روی لحظات شگفت انگیزی که با هم سپری میکنید،متمرکز بشید. اونا سریع از جلوی چشماتون میگذره و شما در آینده دنبال خاطره هایی  با فرزندانتون خواهید بود که توی ذهنتون مرور کنید. هیچ چیزی به غیر از سفر، نمیتونه این لحظات رو به شما هدیه بده.

یادتون باشه که زندگی روزمره شما رو دچار عادت میکنه.مهم نیست که کجا هستین یا اینکه چطوری زندگی میکنین به هر حال پدر یا مادر بودن سخته اما تنها تفاوت زندگی بدون سفر با زندگی شخصی که حداقل 2 یا 3 بار سفر رفته، اینه که اونا چالش ها و لحظه های زیادی رو با هم تجربه کردن.

یک زندگی عادی پر شده از اینکه دنبال بچه هاتون از اینجا تا اونجا بدوید و اونا رو راهی مدرسه کنید، کارای خونه رو مدیریت کنید و شاید در این بین کمی سرگرمی هم چاشنی زندگیتون بکنید، اما وقتیکه این لحظات عادی رو با سفر سپری میکنید، به لحظه هایی فوق العاده تبدیل میشن  که با کشف چیزای جدید و تفریح و ارتباط و داشتن سرگرمی گذرونده شدن.

با سفر در کنار کوچولوهاتون، رشته ی محبت خانواده تون رو تنگ تر میکنید. شخصیت و خلق و خوی فرزندتون رو از ریشه شروع به شناختن میکنید. در حین سال ها و لحظه هایی که شاهد رشد و قد کشیدن اونا هستین، حسرت لحظه هایی رو که میتونستین کنار هم خاطره بسازین ولی همه رو از دست دادید رو نمیخورین، چون لحظه لحظه شون رو کنارهم زندگی کردین.

همچنین برای داشتن سفری آروم و دلچسب، ما سفر زمینی با اتوبوس، به صورت دسته جمعی رو بهتون پیشنهاد میکنیم. با خرید بلیط اتوبوس از سامانه سفر724 دغدغه هاتون کم تر میشه و وقت بیشتری برای خوشگذرانی کنار خونواده رو پیدا میکنید.