برج گالاتا در محله قدیمی گالاتا نزدیک بی اوغلو واقع گردیده و به سبب اهمیتی که دارد به صورت یکی از نمادهای شهری استانبول درآمده است.

بنای اصلی برج در سال 528 میلادی از سوی امپراطور بیزانس، آناستاسیوس به عنوان فانوس دریایی احداث گردیده بود که قسمت اعظم آن در جریان لشکرکشی چهارم صلیبیان در سال 1204 تخریب شد و بعدها در سال 1348 میلادی تحت عنوان برج عیسی بازسازی گردید.

مدتی به عنوان سرپناه اسرای جنگی و مدتی نیز به عنوان رصدخانه از سوی منجم تقی الدین استفاده شده است.

برج گالاتا از سال 1717 به عنوان برج دیده بانی آتش نشانی مورد استفاده قرار گرفت. در صورت بروز آتش سوزی با کوبیدن بر طبل بزرگی به اطلاع عموم می رسید. لیکن خود برج نیز چند بار در آتش سوخت. 

در سال 1875 میلادی طوفان سهمگینی کلاهک مخروطی آن را تخریب کرد. 

با سفر زمینی به استانبول (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت را ببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس استانبول ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس استانبول از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.